[O1] Niedziałający PIERWSZY bieg wentylatorów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • janczyand
    Classic
    • 2012
    • 10

    [O1] Niedziałający PIERWSZY bieg wentylatorów

    Tatra, Jeśli masz radio pod które podepniesz kamerę to warto wydać te kilka dolarów i ją założyć (kupuj na ebay w razie co). Jeśli masz zmieniać radio to ja bym odpuścił. Montaż dodatkowego monitora to nie koniecznie dobry pomysł, ponieważ u rodziców w O1 założyłem taki składany, niby pełna koza, ale jak poleżał w nagrzanym samochodzie na słońcu (był zamontowany pod szybą z przodu) to piszczał sam z siebie. Niby cicho, ale wnerw brał jak jechałeś autem...

    Wpakuj w listwę czujniki i będzie git, koszt 40zł

  • emikal10
    Ambiente
    • 2010
    • 105

    #2
    [O1] Niedziałający PIERWSZY bieg wentylatorów

    Szukałem ale nie znalazłem...

    Wiosna idzie, a u mnie wciąż nierozwiązany problem z wentylatorami. Mianowicie wentylatory nie włączają się na pierwszy bieg w ogóle przy włączonym climatronicu, myślałem, że winny będzie sterownik wentylatorów, ale zakupiłem nowy sterownik, wymieniłem i nic. Utleniony był całkowicie jeden z kabli przy wtyczce sterownika, zakupiłem nową wtyczkę i zrobiłem wszystkie podłączenia przy wtyczce na nowo. Wciąż bez efektu. Dodam, że climatronic chłodzi przy WYŁĄCZONYCH wentylatorach, przez kilka minut, potem jak się czynnik zagrzeje, sprężarka "awaryjnie" się wyłącza i teraz dopiero włączają się na kilkanaście sekund wentylatory, ale na DRUGI bieg, czynnik wtedy szybko się schładza i sprężarka znowu zaskakuje i chłodzi, aż się znowu zagrzeje i cykl się powtarza. Moje pytania:

    1. Jakieś pomysły co jeszcze jest odpowiedzialne za pierwszy bieg wentylatorów oprócz tego sterownika?
    2. Gdzie mierzyć co sprawdzać?
    3. Ma ktoś może rozpiskę lub schemat pinów owego sterownika?
    4. Skąd te wentylatory dostają "sygnał" do włączenia pierwszego biegu, ze sterownika went., bezpośrednio z kompresora klimy z jakiegoś czujnika temp.?
    5. Czy wentylatory powinni działać od razu po starcie kompresora czy po jakimś czasie?

    Z góry dzięki za odpowiedzi


    Denken ist schwer, deshalb urteilen die meisten.

    Komentarz

    Pracuję...